"Folium" (tzw "liść Kartezjusza") - to kolejna praca w dorobku artysty. Rzeźba jest efektem potrzeby zespolenia dwóch różnych struktur, jakimi są beton i drewno.

Beton odzwierciedla „kręgosłup” dzisiejszego bytu, z jakim spotykamy się na co dzień (twardy, surowy, a jednocześnie stabilny). Stabilizację odzwierciedla prosta w formie podstawa. To potrzeba tejże stabilizacji pchnęła artystę w kierunku prac związanych z tak surowym, a jednocześnie trudnym w nadawaniu formy materiale.

Drugim elementem w tej pracy jest wyjątkowe w strukturze drewno-jesion. Asymilacja           i możliwość dopasowywania się do surowych form życia świetnie współgrają tu ze sobą. Drewno jest tym elementem, który nadaje plastyczności, finezji prostym i zimnym formom, jakie niesie w sobie beton. To właśnie drewno sprawia, że cała praca jest spójna.

W samym centrum rzeźby artysta umieścił walce różnej średnicy i długości, symetrycznie ustawione względem głównego elementu. Są one trafnym uzupełnienie pracy i nadają jej stabilność i poczucie elementarnej harmonii.

PG

Materiały : Beton, stal cynkowana, drewno- Jesion

Wymiary z podstawą : 1380mm x 500mm x 500mm

Data 30.01.17

folium-1
folium-2
folium-3-p
folium-4
folium-5
folium-6
folium-7
folium-8
folium-9
10-kompresja