FLAMENA

Jako pierwsza powstała "Flamena" – praca, w której artysta zatopił się bez reszty i w trzy dni nadał jej formę. Jest to rzeźba powstała z olchy, charakteryzująca się płynnymi kształtami nawiązującymi do ognia. Płomienie imitują tu potrzebę zniszczenia byłego okresu i budowania nowego życia. Wyrażają jednocześnie zniszczenie i odrodzenie czegoś lepszego i piękniejszego.
GALERIA

SUPREMA

"Suprema" to kolejna praca Mariusza Kumora zrealizowana z zamiarem innego niż dotychczas wyeksponowania własnych wizji. Jest to panel ścienny będący odniesieniem do twórczości malarskiej, z którą artysta eksperymentował, szukając dla siebie najlepszej formy na wyrażanie przekazu i emocji.
GALERIA

FOLIUM

"Folium" (tzw "liść Kartezjusza") - to kolejna praca w dorobku artysty. Rzeźba jest efektem potrzeby zespolenia dwóch różnych struktur, jakimi są beton i drewno.
GALERIA

WYMIANA ENERGII

"Wymiana energii" - to kolejny poziom i szukanie wyzwań przez artystę. Po "Flamenie" wykonanej wyłącznie z drewna spadziowego, oraz „Folium”, gdzie artysta wniósł oprócz drewna struktury betonowe, przyszedł czas na pracę wyłącznie z betonu.
GALERIA

STRAŻNIK

„Strażnik” to kolejna w dorobku praca, z wykorzystaniem metalu i betonu. Połączenie tych obu materiałów to kolejny etap konfiguracji pozornie zimnych struktur. W początkowej fazie powstawania rzeźby inspiracją była litera „S”, która symbolizować miała Siłę i Stabilność.
GALERIA

SANSA

Sansa - to masywny blok betonu, który trzyma delikatny drewniany żagiel.
GALERIA